Haber

AKSARAY BELEDİYESİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ TERCİH SÜRECİNDE DE ÖĞRENCİLERİN YANINDA

AKSARAY BELEDİYESİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ TERCİH SÜRECİNDE DE ÖĞRENCİLERİN YANINDA

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’HAYAL ETTİĞİ BAŞARIYA KOŞAN GENÇLERİMİZE DESTEĞİMİZ TAM’’

 

Aksaray Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde, öğrencilere ve velilere destek olmak amacıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek. 

 

Sınavlara hazırlık sürecinde öğrenciler için Kitap Konaklarının, Kıraathanelerin, Bilim Merkezlerinin kapılarını açan Aksaray Belediyesi, sınava hazırlanan öğrencilere fırsat eşitliği sunmak amacı ile sınavlara hazırlık kursları düzenlemişti.

 

 Her öğrenciye aile sıcaklığında imkanlar sunan Aksaray Belediyesi ekipleri LGS sınavına girerek hayal ettiği başarıya ulaşmak isteyen öğrenciler için Zinciriye Medresesinde danışmanlık hizmeti sunacak. Zinciriye Medresesinde verilecek bu hizmet 8 Temmuz ve 12 Temmuz tarihlerinde saat 09.00-16.00 arasında verilecek.

 

Uzman eğitmenlerce verilecek danışmanlık kapsamında; tercih işlemleri, başarı puanlarına göre okullar, yerel yerleştirme, mesleki eğitim merkezleri ile açık öğretim kurumları hakkında bilgilendirme, tercih işlemlerinin nereden yapılabileceği ve nakil tercih süreçleri gibi konularda bilgilendirmeler yapılacak.

 

Aksaray Belediyesi olarak Zinciriye medresesinde birçok eğitim, sosyal ve kültürel faaliyet düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tercih yapacak tüm öğrencileri Zinciriye medresesinde verilecek danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaya davet etti. Başkan Dinçer hayal ettiği başarıya koşan tüm gençlere desteklerinin tam olduğunu söyledi.