Haber

AKSARAY BELEDİYESİ BELİRLENEN ALANLARIN DIŞINDA KURBAN KESİMİ VE SATIŞI YAPANLARA YASAL İŞLEM UYGULAYACAK

AKSARAY BELEDİYESİ BELİRLENEN ALANLARIN DIŞINDA KURBAN KESİMİ VE SATIŞI YAPANLARA YASAL İŞLEM UYGULAYACAK

 

UYGUN OLMAYAN YERLERDE KURBAN SATIŞINA BELEDİYEDEN GEÇİT YOK

 

 

 

Aksaray Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için her yıl olduğu gibi bu yılda biz dizi tedbirler aldı.

 

Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı koşullarda Kurban ibadetini yerine getirmesi için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 12 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirledi. Kurban satışları Aksaray Ticaret Borsası yanı modern hayvan pazarında yapılıyor.

 

Belediye tarafından belirlenen kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak meydan, yol ve mahalle arasında gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi ve satışı yapanlar hakkında yasal işlem başlatılıyor.

 

Uygunsuz yerlerde kurbanlık satışı yapanlara yasal işlem uygulanıyor. Sokak aralarında satış yapan kişilerin hayvanları kaldırılarak cezai işleme tabi tutuluyor.

 

Yetkililer belirlenen alanların dışında kurban satışı ve kesiminin yapılmasının çevre kirliliğine, gürültü ve görüntü kirliğine kötü kokuya neden olduğunu belirttiler. Ayrıca hijyenik olmayan ortamlarda yapılan bu uygulamaların halk sağlığını tehdit edeceğini ve tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi.