Haber

AKSARAY BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİMİZE TÜM ÇOCUKLARIMIZ DAVETLİDİR’’

 

 

Aksaray Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen sünnet şöleni kayıtları devam ediyor. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ailelerin yoğun ilgi gösterdiği şölen için 650 başvuru sahibi müracaatta bulundu.

 

Aksaray Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda sünnet şöleni organizasyonu ile çocuklarını sünnet ettiren ailelerin ve çocukların mutluluğuna ev sahipliği yapacak. Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen sünnet şöleni kayıtları 15 Nisan tarihinde başladı. Kayıtlar ilk günlerden itibaren yoğun ilgi görüyor. Bu yıl yapılacak toplu sünnet etkinliğinde 6 aylık ve üzeri erkek çocuklar ücretsiz sünnet olabiliyor. Aksaray Belediyesi’ne yapılan başvurularla şuana kadar 300 çocuğun sünnet işlemi Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirildi.

 

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak sünnet şöleninde bu yılda çocuklara özel farklı ve eğlence dolu aktiviteler gerçekleşecek. Çocuklar için kurulacak oyun alanında kortej geçişi ile birlikte palyaço, yüz boyama ve mehteran takımı gösteri yapacak.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, her yıl olduğu gibi bu yıl da sünnet şöleni düzenleneceğini ifade ederek “Şehrimizde geleneksel hale getirdiğimiz Sünnet Şölenine bu yılda ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. Sünnet olan çocuklarımıza sürpriz hediyelerimiz olacak. Aksaray Belediyesi olarak çocuklarını sünnet ettiren ailelerin mutluluğuna ortak olacağız” dedi.