Haber

AKSARAY BİLİM FESTİVALİ İÇİN GÜN SAYIYOR

AKSARAY BİLİM FESTİVALİ İÇİN GÜN SAYIYOR


BAŞKAN DİNÇER; “ÜLKEMİZİN MEDARI İFTİHARI TEKNOLOJİ DEVLERİNİ BİLİM FESTİVALİNDE MİSAFİR EDECEĞİZ”Her yaşa hitap eden yüzlerce bilimsel atölye, bilim gösterileri ve yeni teknoloji ürünlerinin sergileneceği bilim festivali için Aksaray gün sayıyor. Dev organizasyon bu yıl 7-8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 3’üncü kez kapılarını ziyaretçilere açacak olan festivalde Türkiye savunma sanayisinin ürettiği helikopter, zırhlı araçlar, füzeler başta olmak üzere yeni teknoloji ürünlerinin sergilerinin yanı sıra, kurulan sahnede ziyaretçilere eğlenceli vakit geçirme imkânı sunulacak.

Bilimi ulaşılmaz ve zor olmaktan çıkarıp, toplumun tüm kesimlerini bilimle buluşturmak amacıyla Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim Festivali hakkında Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu görüşlere yer verdi. “Bu yıl 3’ncüsünü düzenleyeceğimiz Bilim Festivali için hazırlıklarımız sürüyor. İnşallah bu yıl kapsamını daha da genişleteceğimiz festivalimizde ülkemizin medarı iftiharı olan hem savunma sanayindeki hamleler aynı zamanda diğer yerli ve milli teknolojik ilerlemeleri Aksaray’da insanımızla buluşturmak bizim içinde ayrı bir mutluluk.

Aksaray Bilim Festivali artık rüştünü ispat etmiş, bu alanda düzenlenen etkinlikler arasında önemli bir yer edinmiş bir festival haline geldi. Şimdiden hemşerilerimizi, Aksaray’da yaşayan ve il dışındaki vatandaşlarımızı Aksaray Bilim Merkezi’nde düzenleyeceğimiz festivalimize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin teknoloji devlerini 3 gün boyunca Aksaray Bilim Merkezinde buluşturacak. Festivalde söyleşiler, sergiler, görsel şovlar ve farklı alanlarda çok sayıda atölye çalışmaları da yapılacak. Aksaray Bilim Festivali, bilimi sevdirmek, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında yaptığı güzel çalışmaları duyurmak ve anlatmak amacıyla düzenleniyor.