Haber

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN DUVARLAR SANATSAL FİGÜRLERLE SÜSLENİYOR

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN DUVARLAR SANATSAL FİGÜRLERLE SÜSLENİYOR

BAŞKAN DİNÇER; ‘’BİZ YAPIYORUZ SİZ KORUYUN’’

Aksaray Belediyesi, cadde ve sokakları rengarenk resimlerle süslüyor. Şehrin her noktasındaki boş duvarlar, trafo binaları ve elektrik panoları birbirinden renkli görsellerle süsleniyor.

Şehre estetik güzellikler kazandırmak amacı ile çim çit giydirmeleri, led aydınlatmalar ve dekoratif trafik ışıkları gibi çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi yaptığı duvar süslemeleri ile de vatandaşlardan takdir topluyor. Aksaray Belediyesi ekipleri, bilinçsizce duvarlara yazılan şehrin estetiğini bozan görüntüleri ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sokakların sanatla buluştuğu bu çalışmada Milli, manevi, tarihi değerlerimiz ile doğa resimleri kullanılıyor. Bu figürlerin yanı sıra Hasandağı, Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Tuz gölü flamingoları ile malaklı köpeği gibi Aksaray’ın ismi ile özdeşleşmiş figürlerde şehrin sokaklarına resmediliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehrin sokaklarında, caddelerinde ve alt geçitlerinde yapılan çalışmaların şehre renk kattığını ifade etti. Başkan Dinçer, şehrin estetik görünüşüne zarar verecek görüntülerin yinelenmemesi için bilinçsiz davranan vatandaşları uyardı.