Haber

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, FATİH MİLLET BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, FATİH MİLLET BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU


BAŞKAN DİNÇER “FATİH MİLLET BAHÇEMİZİ YAZ MEVSİMİNE HAZIRLIYORUZ”


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hafta sonu Fatih Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Yaz mevsimi öncesinde parkta yapılacak çalışmaların koordinasyonunu yapan Belediye Başkanı Dinçer, parkta vakit geçiren gençlerle sohbet etti.  
 
Aksaray Belediyesi tarafından işlevsellik kazandırılarak yenilenen Fatih Millet Bahçesi, bu yaz mevsiminde de vatandaşlar uğrak noktaları arasında yer alıyor. Fatih Mahallesi’nde 18 bin metrekarelik alana sahip Millet Bahçesinde süs bitkileri ve yeşil alanlarının yanında vatandaşların dinlemeleri için kamelyalar, yürüyüş parkurları, futbol, basketbol ve voleybol sahaları yer alıyor.
 
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaz mevsiminde vatandaşların en çok rağbet göstereceği alanlar arasında bulunan Fatih Millet Bahçesi’nde yapılacak çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Dinçer’in hafta sonu gerçekleştirdiği ziyarete belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Millet Bahçelerinin şehirlerde yeşil alanların artırılması, halkın dinlenme ve doğayla iç içe vakit geçirmelerine olanak sağlamak amacıyla kurulan alanlar olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’da hizmete açılan Fatih Millet Bahçesiyle birlikte Zafer ve Kalanlar Millet Bahçelerinin yoğun şekilde kullanıldığını ifade etti.

Fatih Millet Bahçesi’nde yapılacak iyileştirme çalışmaları değerlendiren Başkan Dinçer, parkta dinlenen gençlerle ve oyun oynayan çocuklarla sohbet etti. Başkan Dinçer, mahalle sakinlerinin park ile ilgili görüş, öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Dinçer, beraberindekilerle birlikte daha sonra park içerisinde yer alan Fatih Kafe’de de incelemelerde bulundu.