Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER ANNELER GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER ANNELER GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ANNELERİMİZ HAYAT YOLCULUĞUMUZUN REHBERİDİR’’

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, anneler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

 

Annelerin, tüm insanlığa rehber olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Annelerimiz, merhametin, şefkatin, hoşgörünün, fedakârlığın ve karşılıksız sevginin timsalidir. İnsan hayatında en değerli varlık olan, her türlü fedakârlıklara ve zorluklara göğüs gererek çocuğu için kendisini feda eden annelerimiz için ne kadar hizmet etsek azdır. Sevgiye, hoşgörüye, ahlaka, erdeme ve iyiliğe dair bütün insani değerlerin temelinde anne vardır. Anne, insanı dünyaya getiren bir varlıktan öte, bir koruyucu, bir bakıcı görevi üstlenmiştir. 

 

Annelik, hiç şüphesiz hayattaki en masum ve en güzel duygudur. Anneler, ölene dek, evlatlarının geleceği için sonsuz fedakarlık, sevgi ve şefkatle çaba gösterirler, emek harcarlar. Emeğin en kutsalı da budur. Anne, evlatlarının ilk arkadaşı, ilk öğretmeni, ilk sırdaşıdır. Onların hayattaki en güvenilir rehberi, yol göstericisidir. Sahiplenme ve koruma duygusunu annelerden daha çok yaşayan yoktur.

 

Yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla, değeri biçilemeyen başta aziz şehitlerimizin muhterem anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Ahirete irtihal etmiş tüm annelerimize de rahmet diliyorum.”