Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, STK TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, STK TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

 

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, “STK’LAR İŞ BİRLİĞİ YAPTIĞIMIZ EN ÖNEMLİ PAYDAŞIMIZ”

 

“EN ÖNEMLİ GAYEMİZ AKSARAY”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Sivil Toplum Kuruluş (STK) temsilcileri ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Dinçer, “Şehrimizin gelişimi ve iyileştirilmesi konusunda STK’larımızla iş birliğimiz dün olduğu gibi bugünde sürecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

Aksaray’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek ve temsilcileri görüşen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kent Kafe sosyal tesislerinde STK başkanlarını ağırladı. Belediye Başkanı Dinçer, toplumun her kesimiyle olduğu gibi STK’larla sürekli işbirliği içerisinde istişare ve fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

 

Belediyenin en büyük paydaşları arasında STK’ların da olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, konuşmasının devamında “Sivil Toplum Kuruluşları, toplumun çeşitli kesimlerini temsil eden birer katılımcı kuruluşlar. STK’lar bizlerin en büyük paydaşları arasında yer alıyor. Aynı zamanda bizim çözüm ortağımız da yine sizlersiniz. Çünkü şehrimizin kalkınması ve toplumsal refahın artması yolunda STK’larımızın rolü büyük olduğunu görüyoruz. Belediye olarak, şehrimizi daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir olması için iş birliğimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

 

Toplantıda STK Başkanları ile temsilcilerin görüş ve önerilerini dinleyen Başkan Dinçer, birliktelikten kuvvet doğacağını işaret ederek birlikte uyum çerçevesinde hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

 

Yatırım programlarını planlarken veyahut bir proje hayata geçirirken insanların ihtiyaç ve beklentilerinin dikkate alındığını hatırlatan Başkan Dinçer, konu hakkında söz alan dernek ve oda başkanlarını dinledi. Başkan Dinçer, toplantıya katılan ve görüş bildiren STK’lara teşekkür etti.