Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER TURİZM HAFTASINDA II. KILIÇARSLAN HAMAMINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER TURİZM HAFTASINDA II. KILIÇARSLAN HAMAMINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİN TURİZM POTANSİYELLERİNİ ZİRVEYE TAŞIYACAĞIZ’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Turizm Haftası nedeni ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ile birlikte restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılan II. Kılıçarslan Hamamında incelemelerde bulundu.

 

Binlerce yıllık tarihi geçmişi ile üzerinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aksaray’da özellikle Selçuklu dönemine ait birçok han, hamam, köprü ve medrese gibi yapılar bulunuyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile Aksaray Belediyesi de bu tarihi mekanların gün yüzüne çıkartılması için birbirinden farklı proje geliştirdi.  Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ile yapılan çalışmalar neticesinde Aksaray’ın turizm değerine katkı sağlayacak eserler gün yüzüne çıkartıldı.  

 

Aksaray’ın doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ziyaretleri turizm değerine sahip eserlerin ortaya çıkması ile yıllara göre sürekli artış gösterdi. 2023 yılında Aksaray’ı 1 Milyon 600 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Şehir genelindeki turizm değerlerinin artırılması ile bu sayının yakın zamanda 2 katına ulaştırılması hedefleniyor. Bu sebeple Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de Aksaray Belediyesi imkanlarını ecdat yadigarı eserlerin gün yüzüne çıkartılması için seferber ediyor.  

 

Turizm haftası nedeni ile 800 yıllık II. Kılıçarslan Hamamında devam eden restorasyon çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada ecdat yadigarı bu eserlerin hepsinin şehrin geliştirilmesi için birer fırsat olduğunu dile getirdi. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında ilk dönemde olduğu gibi yeni dönemde de şehrin doğal ve tarihi tüm güzelliklerini gün yüzüne çıkartacaklarını belirterek şehrin turizmini zirveye taşıyacaklarının vurgusunu yaptı.