Haber

İLKBAHARIN GELMESİ İLE BİRLİKTE ŞEHİR GENELİNDE AĞAÇ DİKME SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

MİLLET BAHÇELERİ VE PARKLAR YAZA HAZIRLANIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER, "YEŞİL ALANLARIN SAYISINI ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından şehre kazandırılarak hizmete alınan parklar, millet bahçeleri ve yeşil alanlarda ilkbaharın gelmesi ile birlikte yeni ağaç dikme çalışmaları başlatıldı. Parklar yeşil alanlar ve millet bahçeleri yaza hazırlanıyor.

 

Binlerce ağacı, süs bitkisini ve yeşil alanı bünyesinde barındıran parklar ve Millet Bahçelerinde geçtiğimiz yıllarda yapılan peyzaj çalışmaları ilkbaharın gelişi ile birlikte ortaya çıktı. Şehir genelinde sayısı 273’e ulaşan parkların ve 3 yeni millet bahçesinde ilk baharın gelişi ile birlikte yeni ağaç dikme çalışmaları başlatıldı. Vatandaşlara aileleri ile birlikte ferah bir nefes alam imkânı sunan Millet Bahçeleri ve parklarda Aksaray Belediyesi ekipleri de çim biçme, budama, çapalama, yabancı otlarla mücadele ve ilkbahar gübrelemesi gibi çalışmalarda yürütülüyor.

 

Yeniden yeşil bir Aksaray sloganı ile yapılan yeni parklar ve millet bahçelerinde vatandaşların doğa ile iç içe olacağı alanlar oluşturuldu. Millet bahçelerindeki mevcut ağaçların bakımlarının yapılması ve yeni dikilen fidanlarla birlikte kent genelindeki kişi başına düşen yeşil alan varlığında ciddi oranda artış yaşandı.

 

Göreve geldiği günden bugüne kişi başına düşen yeşil alan varlığını 4 kat artıran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Millet Bahçelerinde yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Millet Bahçelerimiz ve şehir genelindeki parklarımız; yeşil alan varlıkları, sosyal donatı alanları, spor alanları, yürüyüş yolları ve sosyal tesisleri ile vatandaşlarımıza rahat bir nefes alma imkânı sunuyor. Havaların ısınması ile bu alanların mevsimlik bakımlarını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu alanları severek kullanması bizim projelerimizi amacına ulaştıracaktır.

 

Şehrin yoğunluğundan rahat bir nefes almak isteyen vatandaşlarımız için parklarımız ve yeşil alanlarımız birer nefes oluyor. Bizlerde bu alanlarımızın bakımlarını rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Doğa dostu belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ Dedi.