Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, RAMAZAN BAYRAMI DOLAYISI İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, RAMAZAN BAYRAMI DOLAYISI İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

BAŞKAN DİNÇER; ‘’BU ÖZEL GÜN VE GECELERİN MİLLİ VE MANEVİ BİRLİĞİMİZİN EN ÜST SEVİYEDE YAŞANMASINA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM’’


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Toplumsal birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Dinçer mesajında şu ifadeleri kullandı; ‘’Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını daha bütün bir İslam alemi olarak idrak ederek yeni umutlarla bir bayrama daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.
Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın ayı olan Ramazan ayı tüm İslam aleminde olduğu gibi şehrimizde de manevi bir huzur ve bereket içerisinde idrak edildi. Ramazan ayı boyunca geleneksel hale getirdiğimiz iftar programları ile her gün 3 bin vatandaşımızla yanı sofrada buluşma imkânımız oldu. 
İftar sonrasında ailelerimizin çay sohbetlerini ve gençlerimizin sahur davetlerini geri çevirmedik. Dolu dolu geçen bir Ramazan ayının sonunda Bayrama kavuşmanın manevi huzur ve bereketini yaşıyoruz. 
Bayramlar birlik, beraberlik ve paylaşmak demektir. Ramazan Bayramı’mızın mutluluklarımızı paylaşıp; katbekat artırmamıza, milli ve manevi birliğimizin en üst seviyede yaşanmasına, dostluklarımızın tazelenmesine vesile olmasını diliyorum.
Birçok konuda çevresine örnek olan siz değerli hemşehrilerimizin bu bayramda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı, Şehit ailelerimizi, Gazilerimizi, yetim ve öksüz evlatlarımızı yalnız bırakmayacağına da yürekten inanıyorum.
Mübarek bayramın; ülkemize, Aksaray’ımıza, Aziz Milletimize, gönül coğrafyamıza, Âlem-i İslâm’a ve tüm insanlığa, sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum.
Bu vesile ile Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm geçmişlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.’’ Dedi