Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MAZBATASINI ALDI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN DİNÇER “HİZMET ANLAYIŞIMIZDAN ÖDÜN VERMEDEN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

“HİZMET YOLCULUĞUMUZ YENİDEN BAŞLIYOR”

“EN BÜYÜK REFERANS KAYNAĞIMIZ ADALET, EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ VİCDANIMIZ”

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden Aksaray Belediye Başkanı seçilen Dr. Evren Dinçer mazbatasını aldı. İl seçim kuruludan mazbatasını aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Bugün Aksaray’a hizmet yolculuğuna başlıyoruz. Yeni dönemimizde hizmet anlayışımızdan ödün vermeden, halkımızın görüş ve önerilerini dikkate alarak daha çok çalışacağız. 250 bin vatandaşımızın Belediye Başkanı olarak memleketimize en güzel hizmetleri yapmak için gayret ve çaba sarf edeceğiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
  
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, İl seçim kurulunun bulunduğu Aksaray Adliyesinde düzenlenen törenle birlikte mazbatasını aldı. Belediye Başkanı Dinçer’e, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Başkan Dinçer’in ardından Belediye meclis üyelerine de mazbataları teslim edildi.

Mazbatasını teslim alan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Geriye dönük 5 yıllık süreç içinde yapmış olduğumuz çalışmalar ve belediyecilik hizmetleri neticesinde tekrar aday olduk. Başarılı bir seçim sürecini geride bıraktık. Hamdolsun vatandaşlarımızın desteği ve teveccühü ile tekrar Aksaray Belediye Başkanı olarak seçilmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile tüm hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

Adliye binasında önünde tebrikleri kabul eden Belediye Başkanı Dinçer, gazetecilere yaptığı açıklamada: “Bugünkü mazbata törenimizle birlikte Aksaray’a hizmet yolculuğuna başlıyoruz. Bu vesile ile bizlere desteğini esirgemeyen, bugüne kadar her zaman bize güvenen, zor ve kötü günümüzde yanımızda olan tüm hemşehrilerime, vatandaşlarımıza, arkadaşlarımıza, eş ve dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün büyük bir sorumluluğu tekrar üstlendik. Allah’a hamd ediyorum, Belediye Başkanlığı çok onurlu ve şerefli bir görev. Vatandaşlarımızın desteği ve teveccühü ile Cenabı Allah bize 2’nci dönemimizde tekrar hizmetkârlık görevini nasip etti. Burada bize düşen görev 250 bin vatandaşımızı ayrı ayrı dinleyerek, istişare ederek hizmetlerimizi sürdürmek olacak. 

Vatandaşlarımız ve hemşehrilerimiz bilirler ki geçtiğimiz dönemde de Aksaray’ımız için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti sarf ettik. Adaletle hükmetmeye çalıştık. Çünkü en büyük referans kaynağımız adalet, en büyük gücümüzde vicdanımız oldu. Yeni dönemimizde de aynı anlayış ve düsturla hareket edeceğimi buradan belirtmek istiyorum. Şehrimizi yaşanabilir kılmak adına daha çok çalışacağız.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemiz yakından ilgilendiren Filistin ve Gazze’deki zulmün bir an önce sona ermesini diliyorum. Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Herkese teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum” ifadelerini kullandı. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, mazbatasını aldıktan sonra belediye önünde personeller tarafından çiçeklerle karşılandı. Dinçer, Belediye Başkanlığı makamında vatandaşların tebriklerini kabul etti.