Haber

AKSARAY BELEDİYESİNDEN RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ

AKSARAY BELEDİYESİNDEN RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, “BAYRAMDA BELEDİYE HİZMETLERİ KESİNTİSİZ SÜRECEK”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ramazan Bayramı süresince belediye hizmetlerinin kesintisiz devam edeceğini bildirdi.
 
Aksaray Belediyesi Ramazan Bayramı hazırlıklarına başladı. Şehirdeki mezarlıklarda temizlik çalışmaları devam ederken Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik rutin olarak yaptığı etiket ve kasa fiyat denetimini bayram öncesinde sıkılaştırdı.

Aksaray Belediyesi halkın sağlığı ve tüketici haklarını korumak için alışveriş merkezleri, marketler başta olmak üzere bayram şekeri, çikolata ve şekerleme satan işletmelere yönetim denetim uygulaması başlattı.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ürünlerin etiket ile kasa fiyatları karşılaştırıldı. Denetimde işletmelerdeki üretim alanlarını ve hijyen şartlarını kontrol edilirken paketli gıdaların son tüketim tarihleri ve etiket bilgileri incelendi. Kuralları ihlal ettiği tespit edilen işletmeler hakkında idari ve yaptırım kararları alındı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri için Aksaray Belediyesi olarak gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi. Bayramda belediye hizmetlerinin kesintiye uğramayacağını açıklayan Başkan Dinçer, bayram süresi boyunca temizlik, su arıza, cenaze ve ulaşım hizmetlerinin süreceğini aktardı. Diğer yandan Aksaray Belediyesi 444 55 68 numaralı Çağrı Merkezi, Ramazan Bayramı boyunca 7/24 esasına göre vatandaşlardan gelen istek ve talepleri çözüme kavuşturacak.