Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER KADİR GECESİ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER KADİR GECESİ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ ŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM MÜSLÜMAN COĞRAFYALARIN KADİR GECESİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM’’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen ve Kur'an-ı Kerim'in indirildiği Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

Tüm İslam âleminin Kadir gecesini kutlayan Başkan Dinçer mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerindeyiz. Ayet ve hadislerde, bin aydan daha hayırlı olarak ifade edilen Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz. Yüce kitabımız, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği kutlu geceye ulaşmanın manevi huzuru içerisindeyiz. 

Manevi duyguların azami derece yaşandığı bu mübarek geceyi ve günleri hoşgörü ve uhuvvet içerisinde idrak etmeliyiz. Bu geceler bizlerin millet olarak birlik ve beraberliğini pekiştirmektedir. Rahmetin ve mağfiretin tüm Müslümanlara müjdelendiği bu geceyi hakkıyla ifa etmeyi Rabbim bize nasip etsin. 

Bu mübarek ve müstesna gecede Cenab-ı Allah’tan, başta ülkemiz ve şehrimiz olmak üzere tüm Müslümanlara sağlık, huzur ve barış diliyorum. Daha güzel, daha yaşanabilir ve huzurlu bir dünyamız olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Şehrimiz ve ülkemiz başta olmak üzere tüm Müslüman coğrafyaların Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Tekrarına ulaşmayı da temenni ediyor, Kadir Gecemiz mübarek ve bereketli olsun diyorum” ifadelerini kullandı.