Haber

MEZARLIKLARDA BAYRAM HAZIRLIĞI BAŞLADI

MEZARLIKLARDA BAYRAM HAZIRLIĞI BAŞLADI

Aksaray Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların kabir ziyaretini kolaylaştırmak için şehirdeki mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışmaları başlattı.    

Aksaray Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda mezarlıkların genel temizliği ve bakımları yapılıyor. Ekipler mezarlık içi yolların bakımını yaparken yabani ot temizliği, budama çalışmalarını da etkin bir şekilde yürütüyor. Mezarlıklarda temizlik çalışmalarının arefe günü öncesinde tamamlanacağı bildirildi.
 
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yıl boyunca devam eden cami temizliğinin Ramazan ayında yoğunlaştığını ve Camilerin Ramazan Bayramı öncesinde temizlendiğini açıkladı. Başkan Dinçer, şehirdeki mezarlıkların kabir ziyaretine hazırlandığını ifade ederek “Bayram öncesi mezarlık alanlarını daha temiz ve düzenli hale getirmek için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarına başladı. Çalışmalarda mezarlıkların ot temizliği, budama, yürüyüş yollarının bakımı ve temizlik çalışmaları özenli bir şekilde gerçekleştirilip bakım ve onarımı yapılıyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşlarımız ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu bir şekilde yapabilecekler” dedi.