Haber

AKSARAY BELEDİYESİ VE AKSARAY ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİNDE DGS KURSLARI BAŞLADI

AKSARAY BELEDİYESİ VE AKSARAY ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİNDE DGS KURSLARI BAŞLADI

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, DGS’ye hazırlanan adaylar için Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi iş birliğinde ücretsiz kurs imkânı sunulduğunu bildirdi. Her hafta sonu Aksaray Bilim Merkezinde gerçekleşen kurslara katılımın yoğun olduğu bildirildi.

 

Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğinde Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girecek adaylara yönelik hazırlık kursları başladı. 200 öğrencinin ücretsiz bir şekilde faydalandığı DGS kurs eğitimleri her hafta sonu Aksaray Belediyesi Bilim Merkezinde gerçekleşiyor.  

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, DGS’ye hazırlanan adaylar için yaklaşık 4 aylık bir eğitim programı ve en uygun çalışma programının hazırlandığını bildirildi.   

 

Son başvuruların 5 Mart tarihinde tamamlandığı DGS kurslarına 200 öğrenci kayıt yaptırdı. Bu hafta sonu ilk kurs eğitimi başladı. Kurs eğitimlerinin haziran ayının son haftasına kadar süreceği öğrenildi.

 

Sosyal sorumluluk bilinciyle çalışmalarına yön veren Aksaray Belediyesi’nin hali hazırda üniversite sınavına hazırlanan öğrenci ve adayları için TYT-AYT hazırlık kursları devam ediyor.