Haber

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİ RAMAZAN AYINDA MUKABELE PROGRAMLARI VE SÖYLEŞİLERLE KADINLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİ RAMAZAN AYINDA MUKABELE PROGRAMLARI VE SÖYLEŞİLERLE KADINLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’RAMAZAN’IN FEYZ VE BEREKETİ KADINLARIMIZIN HAYIR DUALARI İLE ŞEHRİMİZE YAYILACAK’’

 

 

Aksaray Belediyesi, kadınların Ramazan ayını en güzel şekilde geçirmesi için AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde mukabele ve İslam’a dair söyleşi programları düzenleyecek.

 

Aksaray Belediyesi’ne bağlı 3 Ayrı Kadın Aktivite Merkezinde ve AKMEK merkezlerinde gerçekleşecek mukabele programı, haftaiçi her gün ve Cumartesi günleri saat 11.00 ve 12.00 da yapılacak. 11 Martta başlayıp 9 Nisanda son bulacak. Mukabele Programları Merkez AKMEK hizmet binasında, Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezinde, Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde ve Küçükbölcek, Nakkaş Hassas Kadın Aktivite Merkezlerinde Aksaray İl Müftülüğüne bağlı çalışan kadın din öğreticileri tarafından gerçekleştirilecek.

 

Ramazan ayını şehrin tüm fertleri için dolu dolu geçmesi için birçok çalışmaya yapan Aksaray Belediyesi ekipleri AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde mukabele programlarının yanı sıra İslam’a dair söyleşi programları da düzenlenecek.  Söyleşilere konuşmacı olarak Aksaray Üniversitesi öğretim üyeleri katılacak.

 

Görev süreçleri boyunca yılın her döneminde toplumun her kesiminin ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik sosyal ve kültürel programlar düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Ramazan ayında bu yıl düzenlenecek sosyal ve kültürel etkinliklere yönelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Ramazan ayı bizim inancımız içerisinde rahmet, bereket ve paylaşma ayıdır. Görev sürecimiz boyunca şehrimizde Ramazan aylarını dolu dolu geçirmenin gayreti ve çabası içerisinde olduk. Bu yılda birbirinden faydalı etkinliklerle Ramazan ayını idrak edeceğiz.

 

Kadınlarımızın her anlamda kendilerini geliştirdiği AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerimizde kadınlarımıza yönelik düzenlediğimiz mukabele ve söyleşi programları geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi görmüştü. Biz inanıyoruz ki Ramaza2ın feyz ve bereketi kadınlarımızın hayır duaları ile şehrimize yayılacaktır. Bu yılda düzenlediğimiz mukabele ve söyleşi programlarından kadınlarımızın en azami şekilde faydalanmalarını temenni ediyorum. ‘’ Dedi.