Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, BAYAN PERSONELLERLE BİR ARAYA GELDİ

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, BAYAN PERSONELLERLE BİR ARAYA GELDİ

 

DİNÇER “BU KADAR KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ BİR BELEDİYENİN BAŞARISIZ OLMASI İMKÂNSIZ”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile Aksaray Belediyesinde çalışan bayan personellerle bir araya geldi. Belediye Başkanı Dinçer, bayan personellerin işlerini titizle yaptığını ifade ederek “Bu kadar kadın elinin değdiği bir belediyenin başarısız olması imkansızdır” dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Aksaray Belediyesi Piramit Kafe sosyal tesislerinde bayan personellerle kahvaltı programında bir araya geldi. Belediye Başkanı Dinçer’e bayan meclis üyeleri de eşlik etti. Başkan Dinçer toplantı öncesinde “İnsan hayatının her safhasında varlığı ile bizlere güç katan tüm kadınlarımızın gününü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kadınların büyük bir titizlikle işlerini yerine getirdiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kadınların iş dünyasındaki başarılarına, titizliğine ve özverisine dikkat çekti. Belediye bayan personel sayısının yeterli düzeyde olduğunu ifade eden Başkan Dinçer, “Bayan personel sayımıza bakıldığında kadın istihdamına verdiğimiz önemi ortada. Bu da hizmet noktasına kaliteyi ve işlerde daha titiz olunduğu kanaati ortaya çıkartıyor.

 

Belediye olarak bayan personellerimiz ile birlikte 5 yıl boyunca gece gündüz güzel bir çalışma ortaya koyduk. Teşekkür ediyorum hepinize. Hepimizin kaygısı Aksaray. Memleketimizde nasıl güzel iş çıkartırız bunun düşüncesini taşıdık hep. Burada yönetici olarak daha güzel nasıl hizmet ederiz, personeli daha etkin nasıl kullanırız diye ince eleyip sık dokuduk.

 

Göreve geldiğimiz olumsuz bir algı vardı. Kadın istihdamımın çok olduğuna dair. Ancak sosyal tesislerimizde sunduğumuz hizmetlerin nitelik ve nicelik olarak artması olumsuz düşünceleri ortadan kaldırdı. Kadın elinin değdiği bir belediyenin başarısız olması imkansızdır. Allah nasip ederse yeni dönemde de yeni yapacağımız sosyal tesisler, kadın istihdamının da artacağını gösteriyor.

 

Önümüzde Ramazan ayı var. Gıda kolisi ve yemek dağıtıyoruz. Bu işlerle de ağırlık olarak bayan personellerimiz aracılığı yapıyoruz. Emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kadınlar gününüzü kutluyorum. Allah’tan sağlıklı ve afiyetli bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı Dinçer, bayan personellere kadın günü nedeniyle karanfil dağıttı.