Haber

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın katılımı ile Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi açılıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projelendirdiği Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi 8 Mart Cuma günü saat 13.30’da düzenlenen törenle ile hizmete açılacak.

 

Aksaray Belediyesi tarafından Büyük Bölcek Mahallesi Kültür Park içerisinde yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılış törenine AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş katılacak.

 

2 bin 956 metrekarelik arsa üzerine 2 katlı olarak inşa edilen Engelsiz Yaşam Merkezi, tüm engel gruplarının faydalanabileceği ‘Engelsiz’ bir bina olarak hizmet verecek. Engelli birey ve ailelerin tüm ihtiyacına cevap verecek Engelsiz Yaşam Merkezinde atölyelerle birlikte derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, revir, idare birimleri ve diğer sosyal donatı alanlarına yer alıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Orta Anadolu’da örnek teşkil eden Engelsiz Yaşam Merkezi’nin engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracağını söyledi.  Engellilerin sosyal yaşamda daha aktif olmalarına olanak sağlayacak Yaşam Merkezinde, engelli bireylerin kişisel gelişimlerinin destekleneceğini ifade etti.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, açılış töreni ile ilgili yaptığı açıklamada “Aksaray’ımıza değer katmaya, verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Vaatlerimiz arasında yer alan bir projemizi daha tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Yapımını tamamladığımız Engelsiz Yaşam Merkezimizi açarak engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin hizmetine sunuyoruz. Açılış törenimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.