Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MÜNASEBETİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MÜNASEBETİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’KADINLARIMIZ AİLE VE TOPLUM YAPIMIZIN TEMEL DİREĞİDİR’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebeti ile kutlama mesajı yayınladı.

 

Kadınların sosyal hayatın her alanında olması için çaba sarf ettiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, mesajında şu açıklamalarda bulundu: ‘’Biz kadını saygıdeğer bir varlık olarak gören ve ailenin ve toplumun temel bir direği olduğunu kabul eden bir dinin mensuplarıyız. Kadınlarımız, aile ve toplum yapımızın temel direğidir

 

Kadınların zulüm gördüğü karanlık bir çağda dünyaya gelen Peygamber efendimiz kadınlar için ‘Kadınlar size Allah'ın bir emanetidir.’ sözü ile kadınların toplum içerisinde müstesna bir yeri olduğunu vurgulamıştır. Kadınlarımıza böylesine değer veren bir medeniyetin mensupları olarak bizde kadınlarımızın sosyal hayata aktif katılımını sağlamak için şehir genelinde birçok proje gerçekleştirdik.

 

Kadınlarımızın meslek sahibi olmaları, yeteneklerini ortaya çıkartmaları için şehrimizin birçok noktasında Kadın Aktivite Merkezleri ve AKMEK Hizmet merkezleri yaptık. Bu tesislerimizde meslek sahibi olan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılan kadınlarımıza kendilerini geliştirebilmeleri için imkân sunduk. Kadınlarımızı girişimcilik alanında desteklemek onların el emeği, göz nuru ürünlerinin pazarlayarak aile ekonomilerine katkıda bulunmaları için Hanımeli Girişimcilik projesini gerçekleştirdik.

 

Biz kadınlarımızın her alanda olması için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bir insanlık suçu olarak gördüğüm kadına yönelik her türlü fiziki ve ruhsal şiddeti ve ayrımcılığı bir kez daha en sert şekilde kınıyorum.

 

Bu vesile ile başta aziz şehitlerimizin muhterem anneleri, eşleri, kız kardeşleri ve çocukları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.’’ Dedi.