Haber

AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI İLE KAPILARINI SANATSEVERLERE ARALIYOR

AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI İLE KAPILARINI SANATSEVERLERE ARALIYOR

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’BELEDİYECİLİK; SOSYAL, KÜLTÜREL VE SANATSAL İMKANLAR DA SAĞLAMA ALANIDIR’’

 

 

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara eğlenceli bir haftasonu geçirmeleri için yeni bir tiyatro oyunu ile kapılarını aralıyor.

 

 Yılın her döneminden her yaş grubuna yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Aksaray Belediyesi, yetişkinliklere yönelik düzenlediği ‘’Karmakarışık’’ isimli tiyatro oyununu tiyatro severlere için sahneletecek. Ray Cooney’in yazdığı Fazıl Somuncuoğlu’nun uyarlayarak yönettiği tiyatro oyunu 17 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Aksaray Kültür merkezinde sahnelenecek. Ücretsiz olarak vatandaşların izleyebileceği oyun 2 perdeden oluşuyor.

 

Aksaray’da 5 yılda binlerce sosyal ve kültürel etkinlik düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tüm vatandaşları tiyatro oyununa davet etti. Başkan Dinçer, düzenledikleri sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Görev sürecimiz boyunca düzenlediğimiz etkinliklerimize yoğun katılımlar oldu. Bizlerde vatandaşlarımızın bu ilgisine kayıtsız kalmayarak Aksaray tarihinin en fazla sosyal ve kültürel etkinliklerinin düzenlendiği bir dönemi geride bıraktık. Bu etkinliklerle il dışından ülke çapında adından övgü ile söz ettirmiş isimleri şehrimize davet ettik. Bu sayede hem vatandaşlarımıza büyükşehirlerdeki imkanları sunmuş olduk hemde şehrimizin tanıtımını bu etkinliklerle duyurmuş olduk.

 

 Yeni dönemde de bu tür etkinliklerimizin sayısını artıracağız. Biz biliyoruz ki belediyecilik sade altyapı ve üst yapıdan ibaret değildir belediyecilik, sosyal kültürel ve sanatsal imkanlar da sağlama alanıdır.’’ Dedi.