Haber

YENİ BELEDİYE BİNASINDA SONA YAKLAŞILIYOR

YENİ BELEDİYE BİNASINDA SONA YAKLAŞILIYOR

 

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’YENİ DÖNEMDE VATANDAŞLARIMIZA KALİTELİ VE KONFORLU ORTAMLARDA HİZMET VERECEĞİZ’’

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından şehrin merkezinde kalan ve kullanışlılığı kaybeden Belediye hizmet binasının taşınması amacıyla başlatılan yeni belediye hizmet binasının inşaatı büyük oranda tamamlandı.

 

Vatandaşlara kullanışlı, geniş ve ferah ortamlarda kaliteli hizmet sunmanın amaçlanarak başlanılan proje, şehirlerarası otobüs terminali ile ticaret odasının arasındaki 66 bin metrekarelik arsada inşa ediliyor. 4 Katlı olarak inşa edilen projede her türlü detay düşünüldü. Modern yapısı, otoparkı ve yeşil alanlarıyla beraber hizmet verecek olan yeni Belediye binasının Aksaray’ın gelecekteki yeni merkezlerinden biri olması ön görülüyor.

 

Yeni belediye hizmet binasında yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer vatandaşlara kaliteli ve konforlu ortamlarda en kısa zamanda hizmet verilebilmesi adına 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak çalışma yürütüldüğünü söyledi.  Başkan Dinçer açıklamalarının devamında yeni Belediye binasının yeni dönemde hizmete alınması ile vatandaşlara kaliteli ve konforlu ortamlarda hizmet vereceklerini duyurdu. Yeni belediye binası projesinin inşaat çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimize yakışacak uzun yıllar boyunca hizmet verebilecek nitelikte projelendirdiğimiz yeni belediye binamızın inşaatını büyük oranda tamamladık. Bilindiği üzere mevcut belediye binamız kullanım ömrünü tamamlamış durumda. Bu sebeple tüm birimlerimiz aynı çatı altında olmadan vatandaşlarımızın işlemleri uzayabiliyor.

 

 Şehrin en yoğun caddesinde olması sebebi ile de trafik yoğunluğuna ve otopark sorunlarında da neden oluyordu. Bizde bu sorunların ilerleyen yıllarda artacağını göz önünde bulundurarak belediye binamızı taşıma kararı aldık. Göreve geldiğimizde planladığımız Belediye Binamızda hızlı bir inşaat çalışması sürdürdük.  Yoğun bir şekilde sürdürdüğümüz inşaat çalışmalarımızda sona yaklaştık. Yeni dönemde hizmete alacağımız Belediye Binamızda vatandaşlarımıza daha kaliteli ve konforlu ortamlarda hizmet vereceğiz.’’ Dedi.