Haber

ŞEHRİN TÜM SOKAK VE CADDELERİNDE EŞ ZAMANLI OLARAK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

ŞEHRİN TÜM SOKAK VE CADDELERİNDE EŞ ZAMANLI OLARAK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ ULAŞIMIN KIŞ AYLARINDA AKSAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ’’

 

Vatandaşlara kaliteli ve konforlu ulaşım imkanı sunmak için yaklaşan kış öncesinde yol yenileme ve malzeme serimi çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi, şehrin tüm sokak ve caddelerinde eş zamanlı olarak yol yenileme çalışmalarına devam ediyor.

 

Hava şartlarının yol yapım koşullarına uygun olması ile ilk baharın ilk günlerinde başlanılan yeni yol açma, sıcak asfalt serimi, sathi kaplama ve yol yapım çalışmalarına yıl boyunca devam edildi. Vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiren Belediye ekipleri, Ereğlikapı Mahallesi ve Laleli mahallesinde bu hafta yol çalışması gerçekleştirdi.

 

Laleli mahallesi, 4547 nolu sokakta daha önce zemin hazırlığı yapılan yol bu hafta sıcak asfaltla kaplanıyor. Ereğlikapı Mahallesinde ise malzeme çalışmaları ve dolgu serimi yapılıyor.

 

Şehrin altyapısından üst yapısına kadar birçok konuda son 5 yılda devrim niteliğinde çalışmalar yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ “Kış aylarında şiddetli yağışlara karşı hazırlıklıyız. Yağışlardan dolayı bazı mahallelerimizde yol düzenleme çalışmalarımız, ekiplerimizin aralıksız çalışmalarıyla devam ediyor. Vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ulaşımlarını sürdürebilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.