Haber

BEDİR MUHTAR CAMİİ VE KÜLLİYESİ CUMA NAMAZINA MÜTAKİBEN İBADETE AÇILIYOR

BEDİR MUHTAR CAMİİ VE KÜLLİYESİ CUMA NAMAZINA MÜTAKİBEN İBADETE AÇILIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’BEDİR MUHTAR KÜLLİYEMİZ ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından projelendirilerek yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Camii ve Külliyesi Cuma namazına müteakiben ibadete açılıyor.

 

Aksaray’ın en eski yerleşim alanlarından ve şehrin ikinci büyük kabristanlığının bulunduğu alana yapılan Bedir muhtar Cami ve Külliyesi hem ecdat geleneğine sahip çıkmak hem de külliye geleneğini sürdürebilmek adına çok önemli bir proje.

 

Modern mimarisi ve iç tefrişatı ile göz kamaştıran Bedir muhtar külliyesi ve cami yaklaşık Bin 500 Metrekare kapalı alana sahip.  Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor. Son derece kullanışlı bir biçimde dizayn edilen külliye vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte hayata geçirildi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in kadim Aksaray tarihi içerisinde iz bırakmış isimleri gelecek nesillere taşımak için hayata geçirdiği proje olan Bedir Muhtar Camii ve Külliyesi Cuma namazının ardından ibadete açılacak.

 

Modern mimari yapısı ve taşıdığı manalar açısından hayata geçirildiği bölgenin çehresini değiştirecek Bedir Muhtar Camii ve Külliye projesinin Cuma namazının ardından yapılacak açılışına Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tüm vatandaşları davet etti.