Haber

50 METRELİK YENİ BULVAR YOLUNUN KULLANILMAYA BAŞLAMASI İLE TRAFİK ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLATILDI

50 METRELİK YENİ BULVAR YOLUNUN KULLANILMAYA BAŞLAMASI İLE TRAFİK ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLATILDI

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’YENİ DÖNEMDE DE ULAŞIMA YÖNELİK PROJELERLE TRAFİĞİ RAHATLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

 

 

 

Şehrin gelecekte trafik yoğunluğuna maruz kalamaması için Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından projelendirilerek hayata geçirilen 50 metrelik yeni bulvar yolu şehri bir uçtan diğer uca bağlıyor.

 

 

Aksaray Belediyesi’nin şehir içi ulaşım projeleri arasında yer alan 50 metrelik bulvar yolu, geçtiğimiz hafta yol çizgi çalışmasıyla tamamlandı. Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki bulvar yolunda uyarı ve yön levhalarıyla trafik işaretlemeleri yapıldı. Çalışmalar tamamlanarak hizmete alınan yeni bulvar yolu kullanılmaya başlanılması ile  şehir genelindeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azalttı.

 

 

Yeni bulvar yolunun trafiğe açılması, mesafeleri kısalttığı gibi zaman tasarrufu da sağladığını belirten Belediye Başkanı Dinçer, “Şehrimizin en geniş bulvar yolu olma özelliğini taşıyan 50 metrelik yolumuz, şehrimizin önemli alternatif ulaşım güzergahı oldu. Bulvar yolumuz Hürriyet, İstiklal, Yavuz Sultan Selim, Selçuklu, Mehmet Akif Ersoy Mahalleleri ile Hacılar Harmanı Mahallesi birbirine bağlıyor.

 

Bulvar yolumuz mesafeleri kısalttığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Diğer bir yandan ise bulvar yolumuzun şehir merkezi trafiğinde oluşabilecek yoğunluğunda önemli derecede önüne geçilmiş olundu.” diye konuştu.