Haber

BAŞKAN DİNÇER YEŞİLAY GÖNÜLLÜLERİ İLE KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN DİNÇER YEŞİLAY GÖNÜLLÜLERİ İLE KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; “SAĞLIKLI YAŞAYAN, SAĞLIKLI DÜŞÜNEN, GENÇ NESİL ÜLKEMİZİ İLERİYE TAŞIYACAK”

 

Yeşilay şube başkanı Muhammed Altınsoy, Aksaray Üniversitesi Yeşilay Gönüllüleri üyeleri Başkan Dinçer’in konuğu olarak kahvaltı programında bir araya geldi. Samimi sohbet havasında geçen buluşmada Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gençlere verdikleri önemden bahseden bir konuşma yaptı.

 

Özellikle bağımlılıkla mücadelede ortaya konulan çabayı desteklediğini aktaran Başkan Dinçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz sizlerin her zaman yanındayız. Geleceğimizi ihya edecek olan sizlerin sağlığı da bizler için son derece önemlidir. Maalesef son dönemde madde, sigara, alkol ve teknoloji bağımlılığı sağlıklı nesillerin yetişmesini engellemektedir. Gençlerimizi bu tür bağımlılıktan korumak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bizlerde yaptığımız kültürel faaliyetler ve sosyal aktivitelerle bağımlılıktan korumaya çalışıyoruz. Yeşilay da bu alanlarda güzel çalışmalar yapan en eski sivil toplum kuruluşudur.

 

Siz gençlerin bu çalışmalarını takdir ediyorum. Bu güzel çalışmalarınızda her zaman sizlerin yanındayım. Yeşilay ile beraber güzel çalışmalar ve projeler yapacağız. Amacımız sağlıklı yaşayan, sağlıklı düşünen, geleceğimizi teslim edeceğimiz siz gençleri yetiştirmektir. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Yeşilay gönüllüleri Okullarda öğrencileri bağımlılıklardan uzak tutmak için birçok çalışma yürütüyorlar.  Bağımlılıkla mücadele çerçevesinde yürütülen çalışmalar madde, sigara, alkol ve teknoloji bağımlılığı gibi konularda gençleri bilgilendirerek fayda sağlayabilme amacı taşıyor.

Aksaray Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Yeşilay gönüllüleri üyeleri Başkan Dinçer’e yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek gençlerle her platformda yakından ilgilenmesini, gençlere yönelik daha önce yapılmamış birçok etkinliğin düzenlemesinden dolayı teşekkür ettiler.