Haber

KAR VE YAĞMUR YAĞIŞLARININ OLUMSUZ ETKİLERİ GÜÇLENDİRİLEN ALTYAPI İLE AŞILDI

KAR VE YAĞMUR YAĞIŞLARININ OLUMSUZ ETKİLERİ GÜÇLENDİRİLEN ALTYAPI İLE AŞILDI

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİ GÜÇLÜ ALTYAPI İLE GELECEĞE HAZIRLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

 

 

Aksaray Belediyesi’nin son 5 yılda hayata geçirdiği altyapı projeleri sayesinde yağışların olumsuz etkileri ortadan kaldırıldı.

 

Vatandaşlara kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmak amacı ile kent genelinde altyapı ve üst yapı yenileme çalışması başlatan Aksaray Belediyesi, alt yapıda yenileme ihtiyacı duyulan mahallerde asbest boru değişimleri, kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları, yeni içme şüyu şebeke hatları ve yağmur suyu şebeke hatlarında yenileme çalışması yaptı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile ömrünü tamamlamış, insan sağlığına zararlı hale gelmiş olan 108 kilometrelik asbest borular yeni nesil uzun ömürlü polietilen borularla değiştirilmesi için çalışma başlatılmıştı. 2023 yılında 108 kilometrelik asbest boruların değişimi yüzde 98 oranında tamamlandı. Yapılan asbest boru değişimi ile su kesintilerinin önüne geçilirken yüzde 40 su tasarrufu sağlanmış oldu.

 

Altyapı konusunda Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in rekor kırdığı bir başka konu ise yağmur suyu şebeke hattı oldu. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yağmur ve kar yağışları sonrası oluşan su birikintilerinin önüne geçmek amacı ile yağmur suyu şebeke hattı yapımını yaygınlaştırmıştı. Yağışlar sonrası vatandaşlar gelen talepler ve belediye ekiplerinin tespit ettiği noktalara yağmur suyu şebeke hatları yapıldı. Son 5 yılda yeni yapılan yağmur suyu şebeke hatları sayesinde yağışlar sonrasında şehrin birçok noktasında ortaya çıkan su birikintisi görüntüleri ortadan kaldırıldı.

 

Şehrin hızla büyüdüğünü ve geliştiğini dikkate alarak planlı büyüme sağlanması için kanalizasyon çalışmalarını ihmal etmeyen Belediye ekipleri kanalizasyon eksikliği bulunan mahallelere yeni kanalizasyon hatları ve ızgaraları yerleştirdi.  Son 5 yılda yapılan altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer altyapı hedeflerine büyük oranda ulaştıklarını belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şehri genelinde yapılan altyapı çalışmalarının neticesinde artık kesintilerin en aza indiğini ifade etti. Başkan Dinçer, sağlam altyapı ağının gelecek yıllarda güçlendirilerek devam edeceğini söyledi.