Haber

AKSARAY CADDE VE SOKAKLARI IŞIL IŞIL HALE GELDİ

AKSARAY CADDE VE SOKAKLARI IŞIL IŞIL HALE GELDİ

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİMİZİ ORTA ANADOLUNUN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GETİRDİK’’


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile ana arterlerden başlayarak 48 mahalledeki tüm cadde ve sokaklarda devam ettirilen yenileme çalışmaları ile şehir ışıl ışıl bir görünüme kavuşturuldu.

Aksaray’ı kadim tarihine yakışır bir hale getirmek için modern kent kimliğine yakışacak yenilikçi projeler gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, köklü altyapı, yeni yol yapımı ve üstyapı çalışmaları ile vatandaşlardan takdir topladı. 5 yılda 580 bin ton sıcak asfalt üretimi yaparak şehrin yol yapımında kullanılmasını sağlayan Başkan Dinçer, dekoratif aydınlatmalar ve peyzaj çalışmaları ile de cadde ve sokakları göz alıcı hale getirdi.

Şehrin en yoğun cadde ve sokaklarında altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştiren Belediye ekipleri Atatürk Bulvarı, Aşık Molla Caddesi, Latif Emekli Caddesi, Ebufeyz Elçi Bey caddesi gibi ana arterlerde başlattığı çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. 5 yıllık görev süreci boyunca şehri ilk olma özelliğine sahip projelerle buluşturan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu açıklamalarda bulundu; ‘’Şehrimiz hem hükümetimizin desteği hem de belediyecilik hizmetlerimiz ile çok hızlı gelişen ve büyüyen bir şehir. Bizlerde her anlamda kendi kabuğunu kıran şehrimizi daha ileriye taşımak adına var gücümüzle çalıştık. Şehrimize büyükşehir belediyeleri ölçeğinde yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.