Haber

AKSARAY BELEDİYESİNİN ÜCRETSİZ EKPSS KURSU BAŞLIYOR

AKSARAY BELEDİYESİNİN ÜCRETSİZ EKPSS KURSU BAŞLIYOR

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi aracılığı ile ücretsiz olarak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursu düzenliyor. Haftada iki gün gerçekleşecek kurs eğitimleri için kurs kayıtları devam ediyor. Eğitimlerin ise bu haftan itibaren başlayacağı bildirildi.

Aksaray Belediyesi daha önce de engelli bireyler için düzenlediği ücretsiz EKPSS kurslarını bu yılda düzenliyor. Engellilerin sosyal yaşama katılımlarını sağlamak için hazırlanan eğitim programı ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyini kapsıyor. 

Engelli vatandaşların kamuda istihdamını sağladığı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursunda kayıt süreci devam ediyor. Kurslara farklı engel gruplarından bireyler katılabiliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin engelli öğrencilere ve ailelere rehberlik hizmeti sunmaya ve eğitim süreçlerinde onlara her konuda destek vermeye hazır olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Dinçer, öğrencilerin başarıya ulaşması noktasında hazırlanan kurs eğitim programlarında alanında uzman öğreticilerin, kurs programına dahil edildiğini ve kursiyerlere genel kültür ve genel yetenek konularında eğitim verildiğini açıkladı.

EKPSS kursuna katılmak isteyenlerin Piri Mehmet Çarşısında yer alan Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezine müracaatta bulunabilecekleri bildirildi.