Haber

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİ YÜKSELİYOR

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİ YÜKSELİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÇOCUKLARIMIZIN SEVEREK KULLANACAĞI BİR TESİSİN DAHA YAPIMINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çocukların severek kullanacağı Çocuk Aktivite Merkezinde inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiğini duyurdu.

 

Aksaray Belediyesi ekiplerince 2023 yılı yatırım programına dahil edilen Çocuk Aktivite Merkezi Fatih Mahallesinde hayata geçiyor. Modern mimariyle inşa edilecek Çocuk Aktivite Merkezi hayata geçtiğinde çocuklar gönüllerince eğlenebilecek ve sosyal hayata dair birçok alanda çocuklara ideal bir ortam sağlanmış olacak.

 

Fatih Mahallesinde yapımı devam eden Çocuk Aktivite Merkezi 2 Bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor.  İçerisinde oyun alanları, kum havuzları, mescitleri, kafeteryası, idari binası bahçesinde oyun grupları ve satranç tahtaları bulunan aktivite merkezi çocukların yeni eğlence mekânı olacak.

 

Çocukların sosyalleşmeleri ve el becerisi kazanmasına olanak sağlayacak Aksaray Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezinde her yaş grubunda çocuklar, serbest oyunları yanında farklı etkinliklere katılarak eğitici ve öğretici oyunlarla sosyal gelişimlerini desteleyecek.  

  

Başkan Dinçer, her yaş grubu çocuklara hitap edecek Aksaray Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezinde teknolojiden bilime kadar pek çok alanda oyun bölümlerinin yer alacağını söyledi. Çocukların, yeni merkezde gönüllerince eğlenebileceği, akıl ve zekâ oyunlarıyla fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanacağını bildirdi.

 

Başkan Dinçer açıklamalarının devamında; “Göreve geldiğimiz ilk günden beri alt ve üst yapıda ki büyük yatırımların yanında insan odaklı projelerle de sosyal dokuya katkı sağlama gayretindeyiz. Bu minvalde Kadınlarımız için birçok noktada hayata geçirdiğimiz aktivite merkezlerimize ilave olarak çocuklarımız içinde bir projenin yapımına başladık. Çocuklarımızın sosyal yaşamını daha eğlenceli hale getirecek, gelişimlerine katkı sağlayacak Çocuk Aktivite Merkezimizi Fatih Mahallemizde hayata geçiriyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.