Haber

AKSARAY BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİN ARA TATİLİ EN VERİMLİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELERİ İÇİN BİLİM KAMPI DÜZENLİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİN ARA TATİLİ EN VERİMLİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELERİ İÇİN BİLİM KAMPI DÜZENLİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

 

 

Aksaray Belediyesi ara tatili öğrencilerin en verimli şekilde geçirmeleri için yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Aksaray Bilim Merkezinde düzenlenecek olan Bilim Kampında öğrenciler eğlenirken öğrenecek.

 

Aksaray bilim merkezi tarafından ikinci defa düzenlenecek olan bilim kampı programında 5 gün boyunca katılımcılara atölye etkinlikleri bekliyor. Bilim, teknoloji ve mühendislik alanında birçok atölye içeren kampta ayrıca Sıfır Atık, Geri Dönüşüm, İklim Değişikliği, Doğa, Mühendislik ve Teknoloji, temalarında takım çalışmaları ve sosyal etkinlikler düzenlenecek.

 

Yıl boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Aksaray Bilim Merkezi, bu yıl 13-17 Kasım tarihleri arasındaki ikincisini düzenleyeceği Bilim Kampında 8-12 yaş aralığındaki öğrencileri ağırlayacak. Ön başvuru ve kesin kayıtla programa alınacak öğrenciler, kampa hafta içi her gün saat 10.00 da başlayacak, saat 16.00 da bitecektir. Öğle yemeği ve ikramların Aksaray Bilim Merkezi tarafından karşılanacağı kampa ulaşım öğrenci velilerince yapılması gerekmektedir. Kamp sonunda bütün katılımcılara belge verilecek.

 

Gençlerin kendilerini en iyi şekilde geliştirebilmeleri, için Bilim Merkezinde yıl boyunca etkinlikler düzenlendğini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tüm öğrencileri kampa katılmaya ve ara tatili en güzel şekilde değerlendirmeye davet etti. Başkan Dinçer gençler için Belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getirdi.