Haber

2. AKSARAY BİLİM FESTİVALİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLANACAK

 

2. AKSARAY BİLİM FESTİVALİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM SAĞLANACAK

 

Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesi Bilim Merkezi Festival alanında 15-16-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2. Aksaray Bilim Festivalini ziyaret etmek isteyenler için 4 farklı güzergahta ücretsiz ulaşım imkânı sağlıyor.

 

Aksaray Belediyesi, Aksaray Valiliği ve TÜBİTAK’ın destekleriyle düzenlediği 2. Aksaray Bilim Festivali 15 Eylül Cuma günü başlayarak 16-17 Eylül tarihleri boyunca 3 gün sürecek. Aksaray Belediyesi Bilim Festivalini ziyaret etmek isteyenler için festival süresi boyunca 4 farklı güzergâhta ücretsiz ulaşım imkânı sağlıyor. Her saat başı gerçekleşecek ring seferleri sabah saat 08.30 ve 09.00 saatlerinde başlayacak. Ring seferleri saat 19.00’a kadar sürecek.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, festival alanına ulaşımın daha kolay olması için 4 farklı güzergahtan ulaşım hizmeti verileceği bildirdi. Festival boyunca ulaşımın ücretsiz olacağını söyledi.

 

  1. Hat: Belediye, Kafeler Caddesi, ADESE, Bilim Merkezi hattı. Sabah 09.00’da başlayacak. Her 30 dakikalık sürede ring seferi düzenlenecek.

 

  1. Hat: TOKİ, Yunus Emre, Şifahane, Hasas Mahalleleri, Belediye, Büyük Bölcek ve Bilim Merkezi Hattı. Sabah 09.00’da başlayarak her saat başı ring seferleri olacak.

 

 

  1. Hat: Selçuklu Bulvarı, Askerlik Şubesi, NORA City, Coğlaki Kavşağı, Cumhuriyet Bulvarı (30 metrelik yol), Tacin, Hacılar Harmanı, Bilim Merkezi Hattı. Sabah 08.30 başlayarak birer saat aralıklarla ring seferleri olacak.

 

 

  1. Hat: Alparslan Türkeş Bulvarı, Laleli, Kurtuluş, Bilim Merkezi Hattı. Sabah 09.00’da başlayarak her 2 saate bir ring seferi olacak.