Haber

AKSARAY’DA SİNEK VE HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

AKSARAY’DA SİNEK VE HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

 

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte şehir genelinde sinek, sivrisinek, larva ve haşerelere karşı ile mücadele çalışmalarını hızlandırdı.

 

Aksaray Belediyesi sağlıklı ve temiz bir çevre için başlattığı ilaçlama çalışmalarına düzenli ve sürekli olarak devam ediyor. Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yürütülen ilaçlama çalışması 6 araç üstü, 20 mobil ekiplerce yürütülüyor.

 

Şehir merkezinde 48 Mahalle belirli periyodik aralıklarla hafta boyunca iki kez olmak üzere düzenli olarak ilaçlanıyor. İlaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı doğanın dengesini bozmayacak ve insan sağlığına zarar vermeyecek biyosidal ürünler kullanılıyor.

 

 

Aksaray Belediyesi ekiplerince, araç üstü ekipmanlarla her gün 18.30 ila 22.00 saatleri arasında sokak ilaçlaması gerçekleşirken öte yandan da  vektör ve haşerelerin üremeye elverişli hale gelen dere, kanal gibi su birikintilerinde larvalara karşı önleyici tedbirler alınıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehir genelinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelere mücadelenin sürdüğünü söyledi. Belediye Başkanı Dinçer, ilaçlama esnasında doğaya zarar vermeden etkin bir mücadele sergilendiğini belirtti.  

 

Belirli plan ve programda dahilinde ilaçlama faaliyeti sürerken vatandaşların Aksaray Belediyesinin 444 55 68 nolu çağrı merkezi numarası veya 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp iletişim hattı aracılığı ile ilaçlama hizmeti talebinde bulunabilecekleri bildirildi.