Haber

DOÇ. DR MUHAMMET SAYGIN BİLİM MERKEZİNDE YÖNETİM VE LİDERLİK SANATI KONULU SEMİNER VERDİ

DOÇ. DR MUHAMMET SAYGIN BİLİM MERKEZİNDE YÖNETİM VE LİDERLİK SANATI KONULU SEMİNER VERDİ

 

 

Mersin Üniversitesinden Doç. Dr. Muhammet Saygın yönetim sanatı ve liderlik konulu eğitim semineri verdi.

 

Aksaray Gençlik ve Bilim Merkezi’nde gerçekleşen programda katılımcılara yönetim becerileri ve liderlik konularında bilgi aktarıldı.

 

Aksaray Belediyesi idari kadrosunun katıldığı seminerde konuşan Doç. Dr. Muhammet Saygın, “Çok iyi biliyorum ki yöneticilik bir meslektir ve profesyonellerce yürütülmesi gereken önemli bir olgudur. Bireyin mevcut işini iyi yapıyor olması, bir üst seviyede başarılı olmasını sağlamayacaktır. Yönetebilme ehliyeti ise çok önemlidir. Yönetmek, çok bilinmeyenli bir denklemdir ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak yöneticinin nitelikleri arasında yer almaz. Yönetici, liderlik becerisine ve yetkinliğine, belli bir donanıma ve özgüvene sahip olursa çalışanları tarafından sözü dinlenir ve saygı duyulur. Bu bakımdan, herkes yönetici olamaz ve olmamalıdır” dedi.

 

Yöneticiler ve yönetici adayları için rehber niteliğinde önerilerde bulunan Doç. Dr. Muhammet Saygın, yöneticilik ve liderliğin bilimsel açıdan tarihini farklı bakış açılarıyla ele alıp günümüz kavramlarına uyarlayarak ve güncel örnekler vererek katılımcıları bilgilendirdi.