Haber

AKSARAY BELEDİYESİ TOGG’U, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURUYOR

AKSARAY BELEDİYESİ TOGG’U, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURUYOR

 

Türkiye’nin yerli ve milli gururu TOGG’a Aksaray Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Yerli ve milli aracımız TOGG, aynı gün içinde 125. Yıl Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi ve Abdulhamit Han Fen Lisesi okullarında öğrencilerle buluştu.

 

Aksaray Belediyesi envanterine dahil edilen 68 BLD 068 plaka numaralı TOGG, şehir genelindeki okulları gezerek öğrencilerin ilgi odağı haline gelmeye devam ediyor. Aksaray Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan TOGG ’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

Okulda özellikle elektrik elektronik, motor ve otomotiv bölümü öğrencilerinin titizlikle incelediği TOGG, okulda büyük heyecan uyandırdı. Teknoloji harikası TOGG ’u büyük bir hayranlıkla inceleyen geleceğin mühendis öğrencileri, otomobilin dizayn ve elektronik aksamlarına yakından bakma fırsatı yakaladı.

 

Aksaray Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TOGG ile ilk kez buluşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Ülkemize hayırlı olsun. Yerli ve milli aracımızı okulumuzda görmek bize mutluluk verdi. Bu aracı görmek hayalimizdi. Bu imkânı bize sunan Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Öğrenciler, yerli ve milli aracımız TOGG ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.