Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MİLLETVEKİLİ ADAYI CENGİZ AYDOĞDU VE GÜNEY KORE EKİBİ İLE BİRLİKTE KONTEYNERLERİ İNCELEDİ

 

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER MİLLETVEKİLİ ADAYI CENGİZ AYDOĞDU VE GÜNEY KORE EKİBİ İLE BİRLİKTE KONTEYNERLERİ İNCELEDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’KARDEŞ ŞEHİR KAHRAMANMARAŞ’A YAKLAŞIK BİN KİŞİNİN BARINABİLECEĞİ KONTEYNER KENT KURUYORUZ’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili adayı Cengiz Aydoğdu ve Güney Kore ekibi ile birlikte Kahramanmaraş’ta kurulacak konteyner kent için yapımı devam eden konteynerleri inceledi.

 

Türkiye'yi yasa boğan asrın deprem felaketi sonrasında depremden etkilenen vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak ve yaralarını sarmak için birçok çalışma gerçekleştiren Aksaray Belediyesi, depremin ilk anlarından itibaren bölgeye teknik personeller, temizlik personelleri, iş makinaları ve yardım tırları sevk etti. Ayrıca depremzedelerin geçici barınma ihtiyacını karşılamak için ilk etapta 750 kişinin kalabileceği 90 adet çadır kent kurulmasına öncülük etmişti.

 

Bölgede vatandaşların geçici barınma ihtiyacının karşılanması için konteyner kent kurma çalışmalarına başlayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Güney Kore merkezli Hope Bridge Yardım Derneği ile iş birliği protokolü imzaladı. Aksaray’da faaliyet gösteren Steel House fabrikasında geçtiğimiz günlerde başlanılan konteynerlerin yapımı büyük oranda tamamlandı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Güney Kore ekibine konteynerleri tanıttı. Başkan Dinçer, asgari 4 kişilik bir ailenin barınma ihtiyacını karşılayacak olan 21 metrekarelik konteynerlerin 2 oda şeklinde bölündüğünü ve içerisinde banyo, WC ve mutfak bulunduğunu söyledi. 200 adet konteynerin yapımının büyük oranda tamamlandığını duyuran Başkan Dinçer 2 hafta içerisinde konteyner kentin kurulacağı mesajını verdi.