Haber

ŞEHRİN AKCİĞERLERİNDE KANAL TEMİZLİĞİ

ŞEHRİN AKCİĞERLERİNDE KANAL TEMİZLİĞİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’SOSYAL DONATI ALANLARIMIZIN HUZURLA KULLANILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

 

 

Aksaray Belediyesi yaz aylarında yoğun olarak kullanılan Kılıçarslan Parkında kanal temizliği ve insan sağlığına zararlı haşerelere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

 

Kılıçarslan Parkı; doğal yeşil alan varlığı, Aksaray Belediyesi’nin yaptığı peyzaj çalışmaları ve oyun alanları ile şehrin en gözde parkları arasında yer alıyor. Şehrin birçok noktasındaki parkları baştan aşağı yenileyen, parksız ve yeşil alansız mahalle bırakmayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yıl boyunca sosyal donatı alanlarında yapılan çalışmaları yakından takip ediyor.

 

Kış ve ilkbahar aylarında yağışlar ve çeşitli sebeplerle kanallarda biriken atıklar ve yosunlar çevre kirliliğine, kötü kokuya ve insan sağlığına zararlı haşerelerin yayılmasına sebep olduğu biliniyor.

 

Aksaray Belediyesi ekipleri de şehre yakışmayacak bu durumların önüne geçmek için Kılıçarslan parkı içerisindeki kanalda biriken atıkları tahliye etti. Belediye ekipleri, kanallar içerisinde su akışının düzenli ve tıkanmalara sebep olmaması için gerekli bakım ve kontrolleri yaptı.

 

İnsan sağlığına zarar veren sivrisinek ve diğer haşerelere karşıda ilaçlanan kanallar daha temiz ve sağlıklı hale getirildi. Yazın sıcak havalardan bunalan vatandaşların rahat bir nefes alabilmesi için Kılıçarslan parkı hazırlandı.