Haber

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİ VE OYUNCAK MÜZESİNDE 520 ÇOCUĞA HİZMET VERİLİYOR

ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİ VE OYUNCAK MÜZESİNDE 520 ÇOCUĞA HİZMET VERİLİYOR


BAŞKAN DİNÇER; ‘’TÜM KÜLTÜR VE SOSYAL TESİSLERİMİZ SEVİLEREK KULLANILIYOR’’


Aksaray Belediyesi tarafından Park Site AVM içerisinde hizmete sunulan Çocuk Aktivite Merkezi ve Oyuncak Müzesinde her yaş grubundan çocuğun ilgisini çekebilecek etkinlikler düzenleniyor.

Çocukların dijital ortamlardan uzak, sosyal ve kişisel beceriler edinmelerini sağlayacak Çocuk Aktivite Merkezi ve Oyuncak Müzesi, Pazartesi günü hariç haftanın 6 günü 10.00 ila 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Çocuk Aktivite Merkezinde hafta sonları palyaço gösterileri ile çocuklara keyifli ve renkli anlar yaşatılıyor.

Çocukların sosyal ve zihinsel gelişimine katkıda bulunan Çocuk Aktivite Merkezi ve Oyuncak Müzesinde akıl ve zekâ oyunlarının yanı sıra Takı tasarım, robotik kodlama, gitar kursu, drama ve resim kursları branşında eğitimler veriliyor.

Okul gruplarının da randevu usulü ile ziyaret ettiği Çocuk Aktivite Merkezi ve Oyuncak Müzesi 4-14 yaş arasındaki 520 çocuğa hizmet veriyor. Çocuk aktivite merkezi içerisinde oluşturulan oyuncak müzesinde geçmiş yıllarda çocukların kullandıkları oyuncaklarda ziyaretçilere sergileniyor.