Haber

KESİNTİSİZ HİZMET İÇİN GÜÇLÜ ALTYAPIYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

KESİNTİSİZ HİZMET İÇİN GÜÇLÜ ALTYAPIYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


BAŞKAN DİNÇER; ‘’MÜCADELEMİZ GELECEK NESİLLERE SORUNSUZ BİR AKSARAY BIRAKMAK İÇİNDİR’’Aksaray Belediyesi, şehrin altyapı alanındaki eksikliklerini gidermek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Aksaray’ı daha sağlıklı bir geleceğe taşımak amacıyla ulaşımdan çevreye, kentsel dönüşümden tarihi kültürel mirasa kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Aksaray Belediyesi, kentin altyapısını güçlendiren yatırımlarına 2023 yılında da hız kesmeden sürdürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile başta ana arterler olmak üzere 48 mahallede yağmur suyu şebeke hattı, kanalizasyon hattı, içme suyu hattı gibi eksiklikler tespit edildikten sonra çalışmalara başlanılmıştı. Başkan Dinçer’in 49 aylık görev süreci içerisinde şehrin altyapı eksiklikleri büyük oranda giderilerek sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz hizmet verildi.

Aksaray Belediyesinin altyapıda başlattığı atılımı değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, altyapıda ciddi yatırımlar yapıldığına değindi. Özellikle içme suyu şebekesinde yer alan asbestli boruların kullanım dışı bırakıldığını sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, yeni içme suyu şebeke hattında ekonomik ömrü uzun, dayanıklı ve insan sağlığına zararsız polietilen borular kullandığını ifade etti. Başkan Dinçer, ihtiyaç duyulan noktalara yapılan yağmur suyu şebeke hatları sayesinde yağışların artık Aksaray için sorun olmaktan çıktığını söyledi.

Altyapıda kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Başkan Dinçer, açıklamasının devamında “Altyapı, bir şehrin olmazsa olmazlarından biridir. Şehrimizin sağlıklı ve güvenli altyapıya kavuşması için gece gündüz demeden gayretle çalışıyoruz. Şehrimizin birçok noktasında yürüttüğümüz çalışmalarda kentin ihtiyaçları ve vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda gerçekleşiyor. Altyapıya ciddi oranlarda kaynak ayırdık ve yatırımlarımızı bu minvalde sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.