Haber

AKSARAY BELEDİYESİ HAVALARIN ISINMASI İLE ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMALARINA START VERİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ HAVALARIN ISINMASI İLE ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMALARINA START VERİYOR


BAŞKAN DİNÇER; ‘’YENİ İŞ SEZONUNDA DA ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK’’Aksaray Belediyesi, hava ve zemin şartlarının uygun hale gelmesi ile altyapı ve asfalt çalışmalarına start verdi.

Kış aylarından yağışlar sebebi ile bozulan ve yıpranan yollarda Aksaray Belediyesi çalışma başlattı. Vatandaşların sokak ve caddelerde daha konforlu bir şekilde yolculuk etmesi için yolların ve kaldırımların bakım ve onarımı yapılıyor. Yapılan bakım onarım çalışmalarının yanı sıra acil ihtiyaç duyulan noktalarda da içme suyu şebeke hattı, kanalizasyon hattı, yağmur suyu şebeke hattı çalışmaları gibi altyapı çalışmaları da başlatıldı.

Tacin Mahallesinde bulunan 101. Caddede başlatılan yol onarım çalışmaları kapsamında malzeme serimi yapılarak dolgu işlemleri ve tesviye çalışmaları yapıldı. Hava şartlarının normalleşmesi ile birlikte ilk olarak yol yapım ve onarım çalışmalarına başlayan Aksaray Belediyesi ekipleri, Aşık Molla Caddesinde de kaldırım yenileme çalışması gerçekleştirdi. Çeşitli nedenlerle bozulan kaldırımlara yeniden karo taşlar döşendi. Bordür taşları da boyanan kaldırım vatandaşların konforlu bir şekilde kullanmasına uygun hale getirildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda şehrin bozulan ve yıpranan tüm yollarında ve kaldırımlarında çalışma yapacağını duyurdu. Başkan Dinçer, yenilenen yollar sayesinde yağışlı geçen kış aylarında şehir genelindeki hiçbir yolda olumsuzluğun yaşanmadığını söyledi.