Haber

BAŞKAN DİNÇER, İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

BAŞKAN DİNÇER, İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’İSTİKLAL MARŞIMIZ MİLLETİMİZİN DÜNYAYA VERDİĞİ BAĞIMSIZLIK MESAJIDIR’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


 İstiklal Marşının bugün olduğu gibi 102 yıl öncede birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu belirten Başkan Dinçer mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; "İstiklal Marşı bir milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Milli mücadelenin en çetin döneminde, milletimizin yeniden dirilişine ve şahlanışına vesile olan bu eşsiz eser, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir. 

 

 Aziz Milletimizin hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğini duyuran, gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağının da sembolü olmuştur.


 
 Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıl dönümünü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.’’ Dedi.