Haber

ÇOCUKLAR HAFTASONUNU DOLU DOLU GEÇİRECEK

ÇOCUKLAR HAFTASONUNU DOLU DOLU GEÇİRECEK

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’TÜM ÇOCUKLARIMIZ DAVETLİDİR’’

 

Aksaray Belediyesi, çocukların haftasonu güzel vakit geçirebilmeleri için çocuk tiyatrosu ve müzikaline ev sahipliği yapıyor.

 

Yıl boyunca düzenlediği kültür sanat etkinlikleri ile adından söz ettiren Aksaray Belediyesi, haftasonu için düzenlediği tiyatro ve müzikalde çocukları doyasıya eğlendirmeyi planlıyor. Her yaş grubundan vatandaşa yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Aksaray Belediyesi, bu haftasonunda çocukların yüzünü güldürecek. Çocukların TRT Çocuk ekranlarında severek takip ettiği Kare Takımı ve Momo Akıllı Tavşan şarkılı orman müzikali iki gün sürecek.

 

Çocuklar ve gençler için yıl boyunca etkinliklerin yapıldığı Bilim Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek olan Kare Takımı Oyunu 18 Mart Cumartesi günü, Momo Akıllı Tavşan Şarkılı Orman Müzikali ise 19 Mart Pazar günü ücretsiz olarak çocukların beğenisine sunulacak. 3 seanstan oluşan oyunların ilk seansı saat 11.00’da, ikinci seansı saat 13.30’da, üçüncü seansı ise saat 15.30’da sahnelenecek.

 

Son günlerde ülke olarak yaşanan deprem felaketini çocukların hafızlarından silmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tüm çocukları haftasonu Bilim Merkezi’ne davet etti.