Haber

ÇORBA EVLERİ SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE VATANDAŞLARIN İÇİNİ ISITMAYA DEVAM EDİYOR

ÇORBA EVLERİ SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE VATANDAŞLARIN İÇİNİ ISITMAYA DEVAM EDİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’VATANDAŞLARIMIZ GÜNE BELEDİYE HİZMETLERİ İLE BAŞLIYOR’’

 

 

Aksaray Belediyesi’nin vatandaşların her sabah sıcak bir çorba içmelerini sağlamak amacıyla başlattığı çorba evi uygulamasından her gün binlerce vatandaş faydalanıyor. Özellikle hava sıcaklığının hissedilir derecede düştüğünü bugünlerde çorba evlerine ilgi artarak devam ediyor.

 

Aksaray Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet veren çorba evlerinden günlük ortalama 3 bin kişiye sıcak çorba ikramı yapılıyor.

 

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi A ve B blok önünde sağlık çalışanları, hasta ve yakınları için İl Sağlık Müdürlüğü Bahçesinde ise sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar düşünülerek kurulan çorba evlerinden, her gün ücretsiz olarak vatandaşlara çorba ikramı sunuluyor. Ayrıca günlük farklı noktalarda hizmet veren mobil çorba aracı ise soğuk kış günlerinde vatandaşların imdadına yetişiyor. Belediye ait sosyal tesislerde her gün taze ve özenle hazırlanan mercimek, ezogelin, tarhana çeşidi çorbalar, çorba evleri aracılığı ile soğuk kış gününde vatandaşların içini ısıtıyor.

 

Her gün sabah 07.00’da başlayan çorba ikramı günün ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor. Aksaray Belediyesi, mobil çorba aracı ile özellikle üniversite öğrencilerin yoğun olarak kullandığı otobüs durakları başta olmak üzere her gün farklı noktalarda çorba dağıtımını sürdürüyor.

 

Hava sıcaklığının hissedilir derece düştüğü zamanlarda çorba evlerine ilginin daha da artırdığı gözlemleniyor. Sıcak çorba ikramıyla alakalı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar Aksaray Belediyesinin insana dokunur bu tür uygulamalarının çok yerinde olduğunu ifade ederek çorba evleri sayısının artırılmasını talep ettiler.