Haber

BAŞKAN DİNÇER, "ENERJİMİZİN KAYNAĞI HALKIMIZ""HALKIMIZLA HER FIRSATTA BİRİZ BERABERİZ"


Şehrin tüm paydaşları ile istişare içerisinde bir yönetim anlayışı sunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşlarla sık sık biraraya geliyor. 


Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 45 aylık görev süreci içerisinde vatandaşları yönetime dahil etmek görüş ve önerilerini almak için birbirinden farklı programlar düzenliyor. Her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri ile şehrin birçok noktasında faaliyet gösteren esnafı iş yerinde ziyaret etti. Mahalle Meclisi programı ile mahalle sakinleri ile buluşan Başkan Dinçer, vatandaşları tek tek dinliyor. 


Aksaray Belediyesi tarafından vatandaşlara sunulan tiyatro, sinema ve gösteri gibi kültürel etkinliklere de vatandaşlarla birlikte katılan Başkan Dinçer, halkla iç içe bir yönetim anlayışı sergiliyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hayata geçirdiği Bilim Merkezi, kitap konakları ve kıraathaneler gibi tesislerde yapılan etkinlikler ve kurslarda da gençleri ve öğrencileri yalnız bırakmıyor. Bu tesislerde çalışma yapan gençleri sık sık ziyaret ederek çeşitli ikramlarda bulunuyor. Tecrübelerini gençlerle paylaşıyor. 


Eğitim öğretim dönemi içerisinde her hafta pazartesi günleri düzenlenen Bayrak Törenlerini aksatmadan katılan Başkan Dinçer, Bayrak Töreni sonrasında okul idarecileri ve öğretmenlerle istişarelerde bulunuyor. Okulun ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek giderilmesini sağlıyor.


 Her yaş grubundan ve meslek grubundan vatandaş için farklı farklı programlar düzenleyen Başkan Dinçer, özel gün ve geceleri de vatandaşlarla geçiriyor. Sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği programlara katılan Başkan Dinçer, meslek odalarına yönelik düzenlenen programlara destek veriyor.