Haber

TARİHİ ULU CAMİ'DE REGAİP KANDİLİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ

TARİHİ ULU CAMİ'DE REGAİP KANDİLİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; "BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE RABBİM NİCE KANDİLLERE KAVUŞMAYI NASİP ETSİN'

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Regaip Kandili dolayısıyla namaz sonrasında cami cemaati ile bir araya gelerek Regaip Kandillerini kutladı. Vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Başkan Dinçer her kandilde olduğu gibi kandil simidi ikramında bulundu.

 

Özel gün ve gecelerde vatandaşlara ikramlarda bulunmayı gelenek haline getiren Aksaray Belediyesi, Regaip Kandili nedeniyle yatsı namazı sonrasında 18 bin kandil simidi dağıttı. Cami cemaatinin memnuniyetle karşıladığı kandil simidi dağıtma etkinliği, Ulu Cami, Müftülük Cami, Koca Sinan Cami, Ebubekir Sıddık Cami, Tapduk Emre Cami ve Somuncu Baba Külliyesinde gerçekleştirildi.

 

Aksaray Ulu Cami avlusunda dağıtılan Kandil Simidi dağıtma etkinliğine Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de katıldı. Başkan Dinçer, cami cemaatine ve vatandaşlara kandil simidi dağıtarak kandillerini kutladı.

 

Başkan Dinçer, "Tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın mübarek Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum.  Şu anda cami çıkışında da hemşerilerimize kandil simidi dağıtıyoruz, tüm hemşerilerimize saygılar hürmetler sunuyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kandillerde gerçekleştirilen simit dağıtımı organizasyonlarının kandili hatırlatmak ve geleneklerimizin unutulmaması açısından çok güzel bir çalışma olduğunu belirterek, Aksaray Belediyesinin kandil simidi etkinliğinin gelenek haline geldiğini söyledi.

 

Geleneksel hale gelen kandil simidine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken kendilerine bu imkânı sağlayan Aksaray Belediyesi'ne teşekkür ettiler.