Haber

BAŞKAN DİNÇER GENÇLERLE BİRARAYA GELDİ

BAŞKAN DİNÇER GENÇLERLE BİRARAYA GELDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ZORLU SINAV SÜRECİNDE YALNIZ DEĞİLSİNİZ’’

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi tarafından açılan AYT, TYT ve KPSS kurslarında eğitim alan öğrencilerle biraraya geldi.

 

 Aksaray Belediyesine bağlı sosyal tesiste öğrenciler için kahvaltı programı hazırlayan Başkan Dinçer, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Aksaray’da her alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Dinçer, zorlu sınav sürecinde öğrencilerin yanında olduklarını söyledi.

 

Gençlerin yoğun katılım sağladığı programda konuşan Başkan Dinçer şu ifadeleri kullandı; ‘’ Değerli gençler zorlu bir sınav süreci içerisindesiniz. Hepinizin ayrı ayrı hayalleri var bu hayallere kavuşmak için yoğun bir efor sarf ediyorsunuz. Bizlerde bu süreçte sizin yanınızda olmak sizlere destek olmak için çalışıyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği sunmak amacı ile açtığımız kurslar ile AYT, TYT ve KPSS Sınavına girecek öğrencilerimiz için ücretsiz kurslar düzenliyoruz.

 

AYT ve TYT kursları kapsamında toplam 122 öğrencimize eğitim verdik. Verdiğimiz bu kurslardan 102 AYT öğrencimiz ve 20 TYT öğrencimiz faydalandı. Bu öğrencilerimizden 67 öğrencimiz Eşit Ağırlık, 35 öğrencimiz sayısal ve 20 öğrencimiz sözel bölümlerde hazırlanarak sınava girdi. Düzenlediğimiz kurslarda şuana kadar 2 Bin 500 saat üzerinde ders verildi. 14 Adet deneme yapıldı.  

 

KPSS sınavına girecek memur adaylarımız için açtığımız kursa ise şuana kadar 18 başvuru yapıldı. Bu alanda kayıtlar devam etmektedir. Kurslara şubat ayının ikinci haftasında başlamasını planlıyoruz.’’ Dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i ilgi ile dinleyen gençler, sınav sürecinde kendilerine destek veren Başkan Dinçer’e teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de öğrencilere hediye verdi. Programın sonunda öğrenciler Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile fotoğraf çektirdi.