Haber

BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİNDE SONA YAKLAŞILDI

BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİNDE SONA YAKLAŞILDI

 

 

BAŞKAN DİNÇER;’’BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ BÖLGENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yapımında sona yaklaşılan Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesini yerinde inceledi.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in bölgenin çehresini değiştirmek için hayata geçirdiği Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesinde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.  Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi, kullanılan mimari yapı modern görünümü ile dikkat çekiyor.

 

Aksaray Belediyesi tarafından Bedir Muhtar Kabristanlığına inşa edilen Külliye yaklaşık Bin 500 Metrekare kapalı alana sahip.  Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor.

 

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak için külliye projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Aksaray’ımız geçmiş tarihlere baktığımızda köklü bir kültüre sahip. Bizler şehrimize hizmet ederken bunu hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Geleceğe dair kalıcı eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz.

 

Bedir Muhtar Cami ve Külliye projemizi bu düşünce çerçevesinde hayata geçirdik. Projemiz modern mimariyle çizildi. İhale edilerek geçtiğimiz aylarda temeli atıldı. Projemiz Cami ile birlikte bir külliyede yer alması gereken sosyal donatılara yer verdik. Külliyemize manevi kimlik yükleyerek geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi görmesini arzu ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesinin inşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını duyuran Başkan Dinçer, külliye inşaatını bir önce tamamlayarak hizmete açılacağı kaydetti.