Haber

MAKAS KENT PARKTA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

MAKAS KENT PARKTA ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ŞEHRİN YENİ YAŞAM MERKEZİNİ İNŞAA EDİYORUZ’’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından altyapıdan üst yapıya, orta refüjlerden, ağaçlandırma ve ışıklandırmaya kadar birçok alanda yenilenen Makas mevkiinde yapımına devam edilen Makas Kent Park’ta çalışmalara devam ediliyor.

 

Şehrin en yoğun kullanılan kavşak noktalarından olan Makas Kavşağında bulunan mevcut parkın dört bir etrafının yoğun yol ağı bulunması sebebi ile park tam kapasite olarak kullanılamıyordu. Yollarda yapılan yeni düzenleme ile park daha kullanışlı hale getirildi.

 

Vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilmeleri için yenileme çalışması başlatılan parkın işlevselliği artırılacak. Yapımı devam eden parka kafeterya, yeni nesil oyun parkı, yeşil alanlar, süs havuzları ve yürüyüş yolları yapılıyor.

 

Baştan aşağı yenilenmesi için hummalı bir çalışma gerçekleştirilen Makas Kent Park’ta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Makas Kavşağı; Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı ile Aşık Molla Caddesi’nin kesiştiği noktada yer alan ve şehrimizin en yoğun kullanılan kavşakları arasında yer alıyor. E-90 Karayolundan şehrimize giriş ve çıkışlarının yapıldığı makas kavşağında birçok çalışma yaptık. Şehrimizin aynası konumunda yer alan Makas kavşağında bulunan parkı şehrimize yakışır biçimde yeniliyoruz. Yenileme çalışmalarımızı tamamladığımızda parkımız daha şık daha kullanışlı hale gelecek.’’ Dedi.