Haber

CUMHURİYET MAHALLESİ YENİ BİR SOSYAL DONATI ALANINA KAVUŞTURULUYOR

CUMHURİYET MAHALLESİ YENİ BİR SOSYAL DONATI ALANINA KAVUŞTURULUYOR

 

Aksaray Belediyesi, şehrin ihtiyaç duyulan noktalarına yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.

 

Çocukların kendi mahallelerinde oyun oynaması, yetişkinlerin dinleneceği ve spor yapabileceği çok amaçlı park alanlarının yapımı sürüyor.

 

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Mahallesinde yeni parkın yapımına başladı. İhtiyaçları karşılayabilecek geniş bir alan üzerinde yapımına başlanılan parkta; çocuk oyun grupları, yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve yeşil alanlar olacak.

 

Parkı olmayan mahallenin kalmaması için çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi ekipleri, parkın hayata geçirileceği alanda zemin hazırlıklarına başladı. Parkın kullanışlılığını ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için öncelikle ihtiyaç duyulan zemin hazırlıkları ve alt yapı eksiklikleri gideriliyor. Kaliteli hizmet verme anlayışı ile çalışma yapan Belediye ekipleri, Cumhuriyet Mahallesinde hayata geçirmek istediği parkı da bu anlayış ile inşa ediyor.

 

Cumhuriyet Mahallesinde park yapımının başladığını gören mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ettiler. Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in her zaman olduğu gibi bu taleplerine de kayıtsız kalmadığını belirttiler.