Haber

AKSARAY BELEDİYESİ ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAK DOKUNUŞLAR YAPMAYA DEVAM EDİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAK DOKUNUŞLAR YAPMAYA DEVAM EDİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’HIZLA BÜYÜYEN VE GELİŞEN ŞEHRİMİZİN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIYORUZ’’

 

 

Vatandaşlara kolay ulaşım imkânı sunmak için birçok çalışma gerçekleştiren Aksaray Belediyesi Yeni Sanayi Sitesi (ASTİM) ve E-90 (Adana Yolu) bağlantısını sağlamak için yol açma çalışması başlattı.

 

Yapımı tamamlanarak faaliyetlere başlanılan Yeni Sanayi Sitesi yoğun olarak kullanıldığı için Belediye ekipleri alternatif güzergahlar oluşturmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde OSB ile bağlantı yolu yapan ekipler bu çalışma ile Adana Yolu kavşağından Yeni Sanayi Sitesine geçişi doğrudan sağlayacak bir güzergâh oluşturdu.

 

 Belediye ekipleri tarafından daha önceden alınan karar ve plan doğrultusunda 20 metre genişliğinde ve 2.5 kilometre uzunluğunda yeni yol açıldı. Yeni yol açma çalışmaları kapsamında greyderler ve iş makinaları kullanıldı.

 

Yeni yol açma çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimiz hızla büyüyen şehirler arasında yer alıyor. Biz de bu büyümenin ve gelişmenin sürdürülmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Şehrin hızla büyümesi ve gelişmesi yeni ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Yeni Sanayi Sitemizde faaliyetlerin başlaması ile bölgeye alternatif güzergahların oluşturulması da gereklilik haline geldi. Yaptığımız yeni yol açma çalışmasını tamamladığımızda gerekli alt yapı eksikliklerini gidererek sıcak asfalt serimini gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda şehirlerarası E-90 karayolundan Yeni Sanayi Sitemize olan bağlantıyı sağlamış olacağız.’’ Dedi.